Stowarzyszenie „Niezłomni”

Stowarzyszenie „Niezłomni” przy Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej powstało 23 stycznia 2023 roku. Naszym celem jest szeroko rozumiana pomoc osobom z niepełnosprawnościami oraz aktywizowanie i rozwój społeczności lokalnej. Jednak głównie naszą działalność kierujemy w stronę społeczności Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych.

Pomimo tego, że jesteśmy młodą organizacją, to tworzą ją osoby z wieloletnim doświadczeniem (w innych organizacjach) w przygotowaniu, realizacji i rozliczaniu projektów współfinansowanych ze środków publicznych.

Dotychczas każdy z członków aktywnie działał na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci, osób starszych, samotnych i potrzebujących. Członkowie Stowarzyszenia aktywnie pracowali w innych stowarzyszeniach (również będąc członkami ich zarządów). W pracy tej zdobyli doświadczenie w realizacji i koordynowaniu różnych projektów, a także współpracy z instytucjami tj.: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Wojewódzki w Kielcach, Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Urząd Miasta i Gminy Suchedniów, Urząd Gminy Bliżyn, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku-Kamiennej, Fundacja Eco Textil, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, ZHP, Nadleśnictwo Skarżysko, Nadleśnictwo Suchedniów, Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej, Olimpiady Specjalne Polska.

Ponadto członkowie Stowarzyszenia od 15 lat są organizatorami Integracyjnego Rajdu Rowerowego, w którym rok rocznie udział bierze ok. 50 osób z niepełnosprawnościami z placówek z terenu powiatu skarżyskiego. Nasze osiągnięcia to także:

Naszym największym osiągnięciem jest organizacja projektu „Niezłomni na szlakach Green Velo”. Za cel obraliśmy sobie przejechanie szlaku rowerowego wiodącego wzdłuż Wybrzeża Bałtyku. Pierwszym etapem było przejechanie trasy od Świnoujścia do Główczyc. W tydzień pokonaliśmy ponad 300 km jadąc wzdłuż Wybrzeża, zmierzyliśmy się z własnymi słabościami, przeżyliśmy piękną i niezapomnianą przygodę. W kolejnym roku znów wróciliśmy na trasę R10, dojechaliśmy aż do granicy państwa, a także jako bonus zdobyliśmy półwysep Helski. Uczestnicy przejechali w tym etapie 335 km dojeżdżając z Główczyc Mierzeją Wiślaną do granicy naszego państwa. W trakcie dwóch wypraw nasi uczniowie pokonali całą trasę R10, łącznie 635 km.

Nie zwalniamy tempa, mamy już kolejne pomysły i plany na przyszłość.


Skip to content